• Oferta edukacyjna 2013/2014

KONCEPCJA  PRACY  MIEJSKIEGO  PRZEDSZKOLA  NR 8

W RUDZIE  SLĄSKIEJ

Oparta jest na celach i zadaniach zawartych w aktach prawnych : ustawie o systemie oświaty oraz aktach wykonawczych do ustawy, w tym w szczególności w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, Statucie Miejskiego Przedszkola nr 8

Podstawa prawna:

Rozporządzenie MEN z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego [Dz.U., nr 168, poz.1324]

Ustawa z dnia 19 marca 2009 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz zmianie innych ustaw[Dz.U. nr 56 poz, 458]

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r.[ Dz. U. z dnia 15 stycznia 2009 r. nr 4, poz. 17]

Statut Miejskiego Przedszkola nr 8 w Rudzie śląskiej

"Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie-naucz.

Jeśli nie wie-wytłumacz.

Jeśli nie może-pomóż."

WIZJA  PRZEDSZKOLA

• Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwartą na ich potrzeby.
          • Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i wszechstronny rozwój osobowości.
          • Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole.
          • Oferty edukacyjne stwarzają warunki do twórczości, rozwijania umiejętności i kształtowania samodzielności oraz wartości moralnych.
          • Przedszkole przeciwdziała izolacji społecznej i nietolerancji.
          • Wszyscy przestrzegają prawa dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.
          • Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.
          • Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną, kompetentną, zaangażowaną i odpowiedzialną kadrę pedagogiczną.
          • Przedszkole uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.
          • Promuje swoje osiągnięcia i ma dobrą opinię w środowisku.
          • Stosowane aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola.
          •  Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzone są na wysokim poziomie. Dzieci mają stworzone warunki do twórczego działania, przyswajają ważne umiejętności przydatne w życiu dorosłego człowieka.
          •   Wychowankowie mają w nauczycielach wsparcie, a ci każdemu dziecku zapewniają podmiotowe traktowanie i dbają o jego wielostronny rozwój. Nauczyciele w naszym przedszkolu współpracują ze sobą i dzielą się zdobytą wiedzą. Pogodna atmosfera w przedszkolu i życzliwi nauczyciele umiejętnie otaczają opieką wszystkie dzieci.
          • Nasze przedszkole jest kolorowe i bajeczne. Ciągle doskonalimy swoją bazę lokalową. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt, nowe meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. Nasz plac zabaw zaspakaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu i zachęca do zabawy.
          •  Dzięki skutecznej promocji nasze przedszkole ma dobrą opinię w środowisku lokalnym. Dobra baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia dopełnia działania wychowawczo-dydaktyczne i wpływa na wysoką ocenę. Przedszkole jest zarządzane w sposób sprawny i nowoczesny, a pracownicy mają satysfakcję ze swojej pracy.

MISJA  PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole:

• zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo,
          • tworzy warunki dla indywidualnego  i wszechstronnego rozwoju dziecka,
          • wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców,
          • kształtuje postawy moralne, proekologiczne,
          • promuje zdrowie fizyczne i psychiczne,
          • przestrzega zasad wynikających z Konwencji Praw Dziecka,
          • organizuje sprawne  zarządzanie placówką,
          • analizuje i ocenia efekty swojej pracy.

MODEL  ABSOLWENTA  PRZEDSZKOLA

Działa i umiejętnie wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce.

Zna tradycje naszego regionu.

Inspiruje się sztuką i przyrodą.

Emocjonalne i twórcze

Ciało zdrowe i sprawne fizycznie.

Komunikatywne i prawdomówne.

Otwarte na problemy innych.